SC Freiburg vs VfB Stuttgart, wynik spotkania - 1-3

W ostatnim starciu w ramach 20. kolejki Bundesligi drużyna SC Freiburg podejmowała na swoim terenie VfB Stuttgart. Mecz odbył się 3 lutego o godzinie 14:30 na Europa-Park Stadion. Ostateczny wynik to 1-3 na korzyść VfB Stuttgart, który odniósł zwycięstwo mimo że wynik na przerwę wskazywał 1-2. Spotkanie to było więc rozegrane pięć dni temu, co warto uwzględnić przy analizie jego przebiegu.

Relacja z meczu SC Freiburg (Gospodarz) przeciwko VfB Stuttgart (Goście)

W dniu 3 lutego 2024 roku o godzinie 14:30 na Europa-Park Stadion odbył się mecz pomiędzy drużynami SC Freiburg i VfB Stuttgart. Sędzią głównym spotkania był Daniel Siebert z Niemiec. W pierwszej połowie meczu zagrali tak, że do przerwy wynik brzmiał 1-2 na korzyść gości. Mecz zakończył się wynikiem 1-3 dla VfB Stuttgart.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, już w 3. minucie meczu W. Anton z VfB Stuttgart zdobył bramkę, dając prowadzenie swojej drużynie. Kolejną bramkę dla gości zdobył D. Undav w 7. minucie, a asystę zanotował C. Führich. W 18. minucie gospodarze stracili jednego zawodnika, gdyż Merlin Röhl otrzymał czerwoną kartkę. Na kolejnego gola kibice musieli zaczekać do 45. minuty, kiedy to L. Kübler z SC Freiburg zdobył bramkę, zmniejszając straty swojej drużyny do jednego gola. Wynik do przerwy wynosił zatem 1-2 dla VfB Stuttgart.

W drugiej połowie meczu, w 72. minucie, Maximilian Mittelstädt z drużyny gości otrzymał żółtą kartkę. Mimo starań gospodarzy, to VfB Stuttgart zdołał powiększyć swoją przewagę. W 74. minucie M. Mittelstädt zdobył bramkę dla swojej drużyny, ustalając wynik meczu na 1-3. Ostatnie minuty spotkania były pełne emocji, co zaowocowało żółtymi kartkami dla kilku zawodników. Ostatecznie Maximilian Philipp oraz Lukas Kübler z SC Freiburg oraz Angelo Stiller z VfB Stuttgart otrzymali żółte kartki, a Maximilian Philipp jeszcze dodatkowo czerwoną kartkę. Mecz zakończył się wynikiem 1-3 dla VfB Stuttgart.

Mecz był pełen emocji, a kibice mieli okazję obserwować wiele akcji podbramkowych. Niestety dla gospodarzy, mecz zakończył się niepowodzeniem, lecz nadal pozostają w grze, rozpoczynając kolejne spotkania z Borussia Dortmund, Lens oraz Eintracht Frankfurt. Z kolei VfB Stuttgart będzie grać przeciwko Bayer Leverkusen, FSV Mainz 05 oraz SV Darmstadt 98. Mecz dostarczył wielu wrażeń i zapewne długo będzie omawiany przez kibiców obu drużyn.