Mecz pomiędzy SC Freiburg oraz Bayer Leverkusen zakończony wynikiem 2-3 dnia 2024-03-17 14:30 na obiekcie Europa-Park Stadion

Wczoraj na Europa-Park Stadion odbył się zacięty mecz w ramach 26. kolejki Bundesligi pomiędzy SC Freiburg a Bayer Leverkusen. Po emocjonujących 90 minutach to goście z Leverkusen wyszli zwycięsko, pokonując gospodarzy 3-2. Pierwsza połowa okazała się bardzo wyrównana, zakończyła się wynikiem 1-2 na korzyść Bayeru Leverkusen. Ostateczny rezultat nie uległ zmianie pomimo starań drużyny gospodarzy.

Sprawozdanie z meczu

Zapowiadał się niezwykle emocjonujący pojedynek na Europa-Park Stadion, gdzie SC Freiburg podejmował ekipę Bayer Leverkusen. Gospodarze, mimo wsparcia swoich kibiców, mieli trudne zadanie przed sobą, starając się pokonać solidny zespół gości. Mecz rozpoczął się błyskawicznie, kiedy to już w 2. minucie F. Wirtz zdobył prowadzenie dla Bayeru po podaniu Álexa Grimaldo. Jednakże szybko odpowiedzieli gospodarze, gdy R. Doan w 10. minucie wyrównał po zagraniu L. Hölera.

Bayer Leverkusen nie zamierzał się jednak zatrzymywać i w 40. minucie to A. Hložek wpakował piłkę do bramki SC Freiburg, dając swojej drużynie prowadzenie. Po przerwie Bayer kontynuował swoją skuteczną grę, a efektem tego był gol P. Schicka w 53. minucie, po zagraniu J. Frimponga.

Pomimo prowadzenia 3-1, nie można było liczyć SC Freiburg, którzy walczyli dzielnie. Y. Keitel w 79. minucie zdobył bramkę dla gospodarzy, zmniejszając różnicę na tablicy wyników. Mimo końcówki pełnej emocji, Bayer Leverkusen utrzymał przewagę i wygrał ten mecz 3-2.

W trakcie spotkania kartki żółte zobaczył Nicolas Höfler z SC Freiburg w 72. minucie. Czerwonych kartek nie odnotowano. Po meczu obie drużyny skupią się teraz na kolejnych wyzwaniach, w których SC Freiburg zmierzy się z Borussia Monchengladbach, RB Leipzig oraz SV Darmstadt 98, natomiast Bayer Leverkusen czekają spotkania z 1899 Hoffenheim, Fortuna Dusseldorf i Union Berlin.