Spotkanie RB Leipzig vs SC Freiburg zakończone wynikiem 3-1 dnia 2023-11-12 18:30

W emocjonującym starciu dwóch drużyn z niemieckiej Bundesligi, RB Leipzig pokonało SC Freiburg wynikiem 3-1. Mecz odbył się w Red Bull Arena, a miejscowi kibice mieli okazję zobaczyć wiele pięknych akcji. Wynik na przerwę był remisowy, ale w drugiej połowie gospodarze potrafili przełamać opór rywali i zdobyć kolejne dwa gole, zapewniając sobie zasłużone zwycięstwo. To był mecz, który dostarczył kibicom wiele emocji i piłkarskich wrażeń.

Relacja z meczu RB Leipzig - SC Freiburg

RB Leipzig podejmował w swoim stadionie Red Bull Arena drużynę SC Freiburg w ramach 11. kolejki niemieckiej Bundesligi. Mecz odbył się 12 listopada o godzinie 18:30.

Obydwie drużyny rozpoczęły mecz z determinacją, starając się zdobyć przewagę nad rywalem. Już w 6. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą X. Simonsa, który skutecznie wykorzystał sytuację bramkową.

Jednak SC Freiburg odpowiedział szybko, doprowadzając do wyrównania jeszcze przed przerwą. M. Röhl ustalił wynik na 1-1, wykorzystując asystę M. Gintera w 45. minucie.

Drugą połowę charakteryzowała duża walka obu drużyn, jednak to RB Leipzig zdobył kolejne bramki. L. Openda zapewnił prowadzenie gospodarzom w 79. minucie, natomiast C. Baumgartner ustalił wynik na 3-1 z asystą od X. Simonsa zaledwie minutę później.

Warto zauważyć, że obie drużyny nie uniknęły kartek, a sędzia Patrick Ittrich pokazał żółte kartki zawodnikom RB Leipzig - Amadou Haidarze i Loïsowi Opendzie.

Następne spotkania RB Leipzig to pojedynki z VfL Wolfsburg, Manchesterem City oraz FC Heidenheim. Natomiast SC Freiburg zmierzy się z SV Darmstadt 98, Olympiakosem Pireus oraz FSV Mainz 05.