Dnia 2023-10-29 16:30 miał miejsce mecz Bayer Leverkusen vs SC Freiburg: wynik 2-1

W emocjonującej konfrontacji 9. kolejki Bundesligi, Bayer Leverkusen udało się pokonać SC Freiburg wynikiem 2-1. Spotkanie odbyło się w niedzielę, 29 października 2023 roku o godzinie 16:30 na własnym terenie drużyny z Leverkusen, na stadionie BayArena. Po pierwszej połowie, gospodarze prowadzili 1-0, a finalny rezultat potwierdził ich dominację na boisku. Sędzią spotkania był Daniel Siebert z Niemiec, który sprawiedliwie kierował rozgrywkami.

Profesjonalna Relacja

Trwała batalia na niemieckim stadionie BayArena, gdzie Bayer Leverkusen podejmował SC Freiburg w dziewiątej kolejce Bundesligi. Słoneczne popołudnie, godzina 16:30, kiedy to Bayer Leverkusen w roli gospodarzy, zaczęli zdominować grę od samego początku.

Pierwszy cios zadał F. Wirtz, wprowadzając piłkę do siatki w 36 minucie meczu po precyzyjnym podaniu od J. Frimponga. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-0, z Bayer Leverkusen na czele. Przy braku kartek dla gospodarzy, SC Freiburg musiał zmierzyć się z napięciem, kiedy Lukas Kübler otrzymał żółtą kartkę w 14' minucie.

Druga połowa przyniosła jeszcze więcej emocji. J. Hofmann, z asystą F. Wirtza, zadał kolejny cios SC Freiburg w 60 minucie, podnosząc wynik do 2-0. Mimo to, Freiburg nie poddał się. M. Gulde, z asystą V. Grifo, zdołał zmniejszyć stratę w 70' minucie, podnosząc morale swojej drużyny.

Mimo wysiłku Freiburgu, Bayer Leverkusen utrzymał swoją przewagę, kończąc mecz z wynikiem 2-1. Freiburg dalej musiał stawić czoła trudnościom, kiedy Lucas Höler otrzymał żółtą kartkę w ostatnich sekundach - w 90' minucie meczu.

Pod kontrolą niemieckiego sędziego Daniela Sieberta, mecz przebiegł bez kartek czerwonych, a emocje na boisku były utrzymane w ryzach. Następnie Bayer Leverkusen ma na celowniku mecze z SV Sandhausen, 1899 Hoffenheim i Qarabag, podczas gdy SC Freiburg zmierzy się z SC Paderborn 07, Borussia Monchengladbach i TSC Backa Topola.